Sedm vran

Jedna vrána
do zpěvu ti není.
Druhá vrána
kráká pro radost.

Třetí vrána
dobré se v zlé mění.
Čtvrtá vrána
radost se mění v zlost.  

Pátá vrána
na krvavém hrobě.
Šestá vrána
srdce neztišíš. 

Sedmá vrána
ten hrob patří tobě.
Osmá vrána
tu už krákat neslyšíš…

Příspěvek vytvořen 3

10 komentářů u “Sedm vran

 1. Mě ta básnička připadala docela vtipná:) „strašně vtipná“ = strašná a vtipná zároveň

  1. A tím strašná jsem myslela spíš jakoby strašidelná..

   Já básničky většinou vůbec nehodnotím, protože se mi nelíbí (téměř žádné). Tato se mi ale celkem líbila, protože byla vtipná (vtipných básniček moc není). Ještě se mi líbily básně od Chalíla Džibrána (ty se mi tedy líbily ještě víc než tato), ale jinak žádné.

   1. Eh, tak asi děkuji? Nějak nevím, jak si ten tvůj komentář přebrat, od běžného člověka bych to brala jako kritiku, od člověka, který básně moc nemusí jako ty, to budu brát teda jako pochvalu. A určitě se ještě polepším a třeba se ti bude další tvorba líbit mnohem víc! 🙂 Moc děkuju za názor!

 2. Nic si z toho nedělej. Když jsem kdysi s psaním začínala, bylo mi řečeno, že moje texty jsou jak od týraného dítěte (měla jsem úžasné dětství).Ony ty negativní věci se většinou píší daleko snáz a, možná se budeš divit, jsou snáz přijímány. Docela nedávno jsme měli ve škole debatu nad jednou básní, které byla o lásce, hrozně sluníčková, ryzí pozitivno – všichni jsme se shodli na tam, že se nám ani trochu nelíbí. Na čistě pozitivní věci bývá nahlíženo jako na něco příznakového, nenormálního, máme pocit, že takhle to přece nechodí. Tvůj počin se mi líbí. Zní jak nějaké zaklínadlo i toho Poea z toho cítím. Velký palec hore za poslední strofu.

  1. Mám to stejně! Taky myslím, že jsem měla super dětství! Jsem si vědoma i toho, že se negativní věci líp přijímají. Podle mě to bude hlavně tím, že podvědomě chceme skrze tvorbu toho člověka poznat, ale když je ta tvorba stoprocentně pozitivní, tak máme asi pocit, že nám autor věší bulíky na nos, protože se nikdo nemá absolutně dobře.

 3. Básničku jsem četl už dřív, ale teď mi pasuje úplně do života, takže díky. Protože 7.2.2018 už budu mít v ruce to symbolické parte, nikoliv mrtvé, ale pro mě již neškodné jedné velmi zlé osoby. Tak to na ni sedí a já se s ní ani symbolicky nechci loučit, jen ji ponechám jejímu osudu. Napadají mě hezké verše a taky někdy smutné, ale o tom to je, ten život prožíváme z obou stran mince. Pak to dobré o to víc chutná, když přežijem ve zdraví to bahno. Dětství bylo ok, až na pár lidí, ale ti už si vymáchali čumáčky ve vlastních bobcích. Ty hezké vlny štěstí dělají taky pěknou tvorbu. Smutek se přežene jako liják a je pryč. Fakt ty verše pasujou, ona bude sezóna, kdy se ptáci stěhují.

 4. Mám pocit, že jsem to na některém tvém blogu už četla, ale to té básničce vůbec neubírá na úžasnosti 🙂

Napsat komentář

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
%d blogerům se to líbí: